poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Czy odżywki białkowe są skuteczne?

odżywki białkowe
Odżywki wspomagające przyrost masy mięśniowej to element, który we współczesnym sporcie jest niemalże niezastąpiony. Owszem, nie ma mowy o tym, aby ktoś musiał z nich korzystać, ale z drugiej strony przecież po to trenujemy, aby móc osiągać określone rezultaty. Dostępne na rynku odżywki oraz suplementy diety pozwalają tymczasem wspomóc nasz organizm w szybszym osiąganiu celu. 

Oczywiście same odżywki nie załatwią wszystkiego, gdyż są one uzupełnieniem treningu i diety. Jednakże sam trening połączony z dobrą dietą także nie jest w stanie dać nam takich efektów w takim czasie jak wówczas, gdy owe odżywki będziemy stosowali. Jednakże w tym miejscu należy zwrócić szczególną uwagę na jeszcze jeden bardzo ważny element. Chodzi mianowicie o coś takiego jak wiarygodność źródła, z którego owe odżywki bierzemy. 

Właściwe odżywki 


Nie każdy produkt zwany odżywką dla sportowców, jest tym właściwym. Możemy na rynku zetknąć się z różnymi produktami, co do których jakości możemy mieć sporo zastrzeżeń. Większość odżywek białkowych dostępnych w sklepach z suplementami dla sportowców pochodzi z białka serwatkowego. Z jednej strony są one znacząco mniej skuteczne od tego, co sobie zakładaliśmy i co pisze na ich opakowaniu, a z drugiej strony mogą one również być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jeśli bliżej przyjrzymy się ich składowi, to zobaczymy że brakuje w nim odpowiednich składników w odpowiednich proporcjach. Oczywiście nie każda odżywka dostępna na rynku jest przereklamowana. Co więcej, większość tych produktów to naprawdę wysoka i godna polecenia jakość. 

Jeśli więc decydujemy się wspomóc nasz trening odżywkami i suplementami diety, to na pewno nie należy na tym elemencie przesadnie oszczędzać. Nie trzeba kupować tego, co najdroższe, ale na pewno warto kupić to, co sprawdzone i co także w naszym przypadku okaże się skuteczne. Trenując chcemy osiągać określone rezultaty. Złej jakości odżywki oraz suplementy diety mogą nam ów trening oraz osiąganie tych rezultatów pokrzyżować. Raczej jest to ostatnia rzecz, jaką byśmy chcieli. Warto więc kupować w sprawdzonych miejscach, gdzie możemy także liczyć na profesjonalne doradztwo.

1 komentarz:

  1. Suplementy to tylko smaczny dodatek do diety. Warto mieć jednak pod ręką białko w momentach, kiedy brakuje nam czasu na przygotowanie posiłku ;)

    OdpowiedzUsuń