czwartek, 3 marca 2016

Białko w diecie kobiet

Jeśli chcesz mieć smukłą sylwetkę i jędrne ciało, z całą pewnością powinnaś sama o to zadbać. Jeżeli gonisz za ideałem pięknej sylwetki musisz wiedzieć, że właściwe odżywianie i sport na pewno pomogą ci osiągnąć świetne i szybkie efekty. Jednakże na uwagę zasługują również suplementy diety, zwłaszcza białkowe, albowiem sprawią one że praca nad kondycją i pięknym wyglądem ciała będzie o wiele szybsza i skuteczniejsza. 

Błędy żywieniowe w diecie kobiet

Bardzo wielka ilość kobiet popełnia podstawowe błędy żywieniowe w codziennej diecie, co powoduje, że zamiast chudnąć i zyskać piękną sylwetkę, dieta i sport i wszystkie wysiłki z nimi związane idą po prostu na marne. Dzieje się tak dlatego, że mamy zbyt małą podaż związków odżywczo-energetycznych w diecie, a przede wszystkim białka. Białko jest bowiem składnikiem który w dużym stopniu decyduje o szczupłości i smukłości ciała. Wszystko dlatego, że białko jest podstawowym budulcem masy mięśniowej, decyduje o napięciu naszej skóry i jej elastyczności. Dodatkowo zapewnia również wzrost tempa przemiany materii. Organizm szybciej spala kalorie, a co za tym idzie szybciej tracimy zbędne kilogramy i chudniemy. 

Kobiety unikają białka – to błąd

Dlaczego kobiety unikają białka, pomimo, że ma ono wiele pozytywnych aspektów dla naszego organizmu? Odpowiedz jest prosta. Białko zażywają kulturyści, dlatego panuje błędne przekonanie, że białko buduje masę mięśniową, sprawia, ż mięśnie się rozrastają, a kobietom zależy raczej na smukłej figurze. Tymczasem białko powinno być podstawą diety każdej kobiety, a zwłaszcza kobiety aktywnej. Doskonale wiemy, że w czasie wysiłku fizycznego nasz organizm traci białko, które to jest bardzo wartościowe, a tym samym zanika masa mięśniowa. Nasze ciało staje się wiotkie, nie ma elastyczności i po prostu brzydko wygląda. Podaż białka w codziennej diecie u kobiet, które uprawiają sport powinna być zwiększona. Musi być to dobrane indywidualnie, do potrzeb konkretnego organizmu. Białko nie tylko sprawi, że zbudujemy piękną sylwetkę, ale również doda nam codziennej energii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz