piątek, 4 marca 2016

Jakość białka w diecie

Białko ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Na pewno liczy się ilość spożywanego każdego dnia białka, aczkolwiek na pewno nie tylko sama ilość ma znaczenie. Niewątpliwie bardzo ważnym aspektem, o którym nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć, jest jakość przyjmowanego w diecie białka. Jeśli bowiem owa jakość jest niska, to nawet prawidłowa ilość przyjmowanego białka nie spowoduje, że będziemy mogli odczuwać zadowalające nas efekty, zadowalające nas rezultaty naszych treningów.

Białkowa dieta

Jak więc powinna wyglądać nasza codzienna dieta jeśli chodzi o przyjmowanie białka? Przede wszystkim musimy w tym miejscu szczególną uwagę zwrócić na to, aby owo przyjmowane białko zawierało w sobie dużą ilość aminokwasów egzogennych, czyli takich, które dają nam najlepsze efekty. Oczywiście takie białko możemy znaleźć w odżywkach dostępnych w sklepach sportowych i na pewno warto się nimi wspomagać, aczkolwiek w tym miejscu musimy w głównej mierze wskazywać na produkty spożywcze, na dietę, na codzienny sposób naszego odżywiania. To jest bowiem podstawa naszego dobrego funkcjonowania, to jest podstawa dobrego wspomagania naszego treningu. Jakie produkty zatem będą dla nas najbardziej odpowiednie? Co powinniśmy spożywać, abyśmy mogli mówić o dobrych efektach treningowych?

Gdzie jest białko?

Powinniśmy tutaj wskazać w głównej mierze na chude mięso, na ryby, na drób, jaja czy też przetwory mleczne, ale tutaj również musimy mówić o tych chudych przetworach mlecznych. Nie chodzi nam bowiem o dostarczenie do organizmu jakiejś ilości tłuszczu, ale chodzi nam wyłącznie o białko, o pełnowartościowe białko. Mówiąc o pozytywnych produktach, o tych najlepszych, pełnobiałkowych, nie możemy nie wskazać także na rośliny strączkowe, gdyż również one mogą nam dać bardzo wiele pozytywnych korzyści, mogą nam pozwolić bardzo skutecznie wspomagać nasz codzienny trening. Jakość przyjmowanego białka jest elementem kluczowym i nie możemy jej pominąć w sytuacji, gdy układamy nasz codzienny plan żywieniowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz